N scale: Set of 2 NSU Sport Prinz, black and blue
Product number:
066921
Listprice:
16,95 €
For fans of 1:160 scale models, the Sport Prinz from NSU is being introduced to the range in a set of two models in black and blue.
| Manufacturer | NSU |
|---|---|
| Scale | 1:160 |
| Category | Cars & Trucks, News |
| Carstrucks Type | car |
| Collection | classic cars |
| Material | plastic |
| Color | black, blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 60 x 37 x 29 mm |
| Weight | 9.5 g |
| Release Date | News III, July/August 2026 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
For fans of 1:160 scale models, the Sport Prinz from NSU is being introduced to the range in a set of two models in black and blue.
| Manufacturer | NSU |
|---|---|
| Scale | 1:160 |
| Category | Cars & Trucks, News |
| Carstrucks Type | car |
| Collection | classic cars |
| Material | plastic |
| Color | black, blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 60 x 37 x 29 mm |
| Weight | 9.5 g |
| Release Date | News III, July/August 2026 |