Man f8 deep charging tract m. Tube 3a/3a
Product number:
235853
Listprice:
40,88 €
| Scale | 1:87 |
|---|---|
| Operator | Autodrom Klassische Baufahrzeuge |
| Category | Cars & Trucks |
| Collection | construction site vehicles |
| Material | plastic |
| Color | Red black red silver red silver |
| Packaging dimensions LxWxH | 325 x 178 x 43 mm |
| Weight | 226 g |
| Production date | 11/1998 |
| Limited quantity | over 3000 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
| Scale | 1:87 |
|---|---|
| Operator | Autodrom Klassische Baufahrzeuge |
| Category | Cars & Trucks |
| Collection | construction site vehicles |
| Material | plastic |
| Color | Red black red silver red silver |
| Packaging dimensions LxWxH | 325 x 178 x 43 mm |
| Weight | 226 g |
| Production date | 11/1998 |
| Limited quantity | over 3000 |