Mercedes-Benz Actros LH box trailer "Allenbach"
Product number:
908382
Listprice:
23,68 €
Allenbach Transport AG from Switzerland with headquarters in Erlinsbach specializes in transportation of goods of any kind. Originally, this special model was reserved for our Swiss retailers – a partial edition is now also available at the Herpa trademark shop.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Allenbach |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Ruby red |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 86.8 g |
| Production date | 10/2012 |
| Limited quantity | 500 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Allenbach Transport AG from Switzerland with headquarters in Erlinsbach specializes in transportation of goods of any kind. Originally, this special model was reserved for our Swiss retailers – a partial edition is now also available at the Herpa trademark shop.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Allenbach |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Ruby red |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 86.8 g |
| Production date | 10/2012 |
| Limited quantity | 500 |