MAN TGX XL Euro 6 container trailer "Colonia"
Product number:
304948
Listprice:
34,50 €
New type! Even two new types are hidden in this vehicle of the Cologne- based company Colonia. The current MAN TGX Euro 6 truck is loaded with the new transport flat with hinged ramp, the trailer features Herpa’s new flat container.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Colonia |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Red -red |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 44.8 g |
| Release Date | July/August 2015 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
New type! Even two new types are hidden in this vehicle of the Cologne- based company Colonia. The current MAN TGX Euro 6 truck is loaded with the new transport flat with hinged ramp, the trailer features Herpa’s new flat container.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Colonia |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Red -red |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 44.8 g |
| Release Date | July/August 2015 |