MAN e-TGE box truck "Dachser"
Product number:
094870
Listprice:
19,95 €
The new MAN eTGE from Dachser is powered purely electrically. Herpa will produce the model in the Dachser colors with the corresponding reference to the type of drive in a unique edition.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Dachser |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | van |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Packaging dimensions LxWxH | 123 x 60 x 36 mm |
| Weight | 30 g |
| Release Date | November/December 2019 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The new MAN eTGE from Dachser is powered purely electrically. Herpa will produce the model in the Dachser colors with the corresponding reference to the type of drive in a unique edition.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Dachser |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | van |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Packaging dimensions LxWxH | 123 x 60 x 36 mm |
| Weight | 30 g |
| Release Date | November/December 2019 |