IFA G5 3-way discharge skip, orange(modified cabin and new construction)
Product number:
308663
Listprice:
26,95 €
With a redesigned cabin in which the rear section is closer to the original, the East German classic IFA G5 is released with a new body of a three-way discharge skip in orange and blue.
| Manufacturer | IFA |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | truck (single) |
| Collection | classic cars |
| Material | plastic |
| Color | Orange |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 37 g |
| Release Date | May/June 2019 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
With a redesigned cabin in which the rear section is closer to the original, the East German classic IFA G5 is released with a new body of a three-way discharge skip in orange and blue.
| Manufacturer | IFA |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | truck (single) |
| Collection | classic cars |
| Material | plastic |
| Color | Orange |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 37 g |
| Release Date | May/June 2019 |