Mercedes-Benz Actros LH '02 Safeliner semitrailer "Teleroute"
Product number:
270625
Listprice:
22,57 €
Not only goods are offered on special internet market platforms every day, there is even a market place for cargo capacities. Teleroute is Europe's largest cargo exchange, with more than 70,000 offers per day, 45,000 users from all over Europe, and a volume of about 200 million metric tons.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Teleroute |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue yellow |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 75 x 35 mm |
| Weight | 93 g |
| Production date | 06/2004 |
| Limited quantity | 1350 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Not only goods are offered on special internet market platforms every day, there is even a market place for cargo capacities. Teleroute is Europe's largest cargo exchange, with more than 70,000 offers per day, 45,000 users from all over Europe, and a volume of about 200 million metric tons.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Teleroute |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue yellow |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 75 x 35 mm |
| Weight | 93 g |
| Production date | 06/2004 |
| Limited quantity | 1350 |