MAN F 2000 EVO low-boy semitrailer with 20ft. building site container "Hochtief" (September)
Product number:
148474
Listprice:
22,57 €
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Hochtief |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | construction site vehicles |
| Material | plastic |
| Color | Blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 75 g |
| Release Date | September/October 2002 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Hochtief |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | construction site vehicles |
| Material | plastic |
| Color | Blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 75 g |
| Release Date | September/October 2002 |