Mercedes-Benz Actros LH '08 deep charging saddle train with pipe adapter 4a/8a
Product number:
907255
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Universal Transporte |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Orange |
| Packaging dimensions LxWxH | 480 x 120 x 76 mm |
| Weight | 275 g |
| Production date | 10/2012 |
| Limited quantity | under 500 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Universal Transporte |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Orange |
| Packaging dimensions LxWxH | 480 x 120 x 76 mm |
| Weight | 275 g |
| Production date | 10/2012 |
| Limited quantity | under 500 |