MAN F2000 box trailer "Jolly Fleur"
Product number:
269247
Listprice:
27,64 €
A real classic that you still encounter quite often today. This MAN F2000 was produced for our distributor in the Benelux countries a few years ago.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Jolly Fleur |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Dark blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 100 g |
| Production date | 03/2004 |
| Limited quantity | under 500 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
A real classic that you still encounter quite often today. This MAN F2000 was produced for our distributor in the Benelux countries a few years ago.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Jolly Fleur |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Dark blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 100 g |
| Production date | 03/2004 |
| Limited quantity | under 500 |