Man F2000 TLF 24/48
Product number:
188166
Listprice:
15,47 €
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Feuerwehr Kassel |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | special vehicles |
| Collection | fire brigade |
| Material | plastic |
| Color | Daily glow |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 47.5 g |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Feuerwehr Kassel |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | special vehicles |
| Collection | fire brigade |
| Material | plastic |
| Color | Daily glow |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 47.5 g |