MAN TGA XXL Box semitrailer "Hammer / Aachen"
Product number:
271158
Listprice:
25,13 €
This model was produced for the eXtra partner shops in the United Kingdom, Switzerland, Austria, and Germany.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Hammer |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 75 x 35 mm |
| Weight | 83.5 g |
| Production date | 09/2004 |
| Limited quantity | 1000 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
This model was produced for the eXtra partner shops in the United Kingdom, Switzerland, Austria, and Germany.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Hammer |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 75 x 35 mm |
| Weight | 83.5 g |
| Production date | 09/2004 |
| Limited quantity | 1000 |