MAN F2000 Evo HD Jumbo box semitrailer "Dräger/Fire Dragon"
Product number:
148214
Listprice:
22,57 €
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Dräger |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | fire brigade |
| Material | plastic |
| Color | Blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 75 x 35 mm |
| Weight | 86.7 g |
| Release Date | May/June 2002 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Dräger |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | fire brigade |
| Material | plastic |
| Color | Blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 75 x 35 mm |
| Weight | 86.7 g |
| Release Date | May/June 2002 |