MAN eTGE box high roof „UPS Niederlande“
Product number:
097123
Listprice:
24,95 €
Especially in the Netherlands, the number of electrically powered vehicles keeps increasing. The logistics company UPS uses this MAN eTGE as a distribution vehicle in inner-city transport.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | UPS |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | bus |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | brown |
| Packaging dimensions LxWxH | 122 x 60 x 35 mm |
| Weight | 26.5 g |
| Release Date | November/December 2022 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Especially in the Netherlands, the number of electrically powered vehicles keeps increasing. The logistics company UPS uses this MAN eTGE as a distribution vehicle in inner-city transport.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | UPS |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | bus |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | brown |
| Packaging dimensions LxWxH | 122 x 60 x 35 mm |
| Weight | 26.5 g |
| Release Date | November/December 2022 |