Mercedes-Benz Actros LH curtain canvas semitrailer "Logistik3"
Product number:
283632
Listprice:
24,50 €
Next to the Strasser Kurier GmbH, which already exists since 20 years, the former manager Thomas Olbrich founded the Laderaum Augsburg in 1999, which is specialized in Europe-wide full loads, system traffics and freight procurements. On January 1, 2007, the hitherto separately operating companies were combined under the new brand „Logistik3“.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Logistik 3 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 75 x 35 mm |
| Weight | 90.5 g |
| Production date | 03/2007 |
| Limited quantity | 500 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Next to the Strasser Kurier GmbH, which already exists since 20 years, the former manager Thomas Olbrich founded the Laderaum Augsburg in 1999, which is specialized in Europe-wide full loads, system traffics and freight procurements. On January 1, 2007, the hitherto separately operating companies were combined under the new brand „Logistik3“.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Logistik 3 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 75 x 35 mm |
| Weight | 90.5 g |
| Production date | 03/2007 |
| Limited quantity | 500 |