Mercedes-Benz Actros LH '08 Silo hanger train
Product number:
299671
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 225 x 65 x 30 mm |
| Weight | 76.5 g |
| Production date | 10/2010 |
| Limited quantity | under 500 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 225 x 65 x 30 mm |
| Weight | 76.5 g |
| Production date | 10/2010 |
| Limited quantity | under 500 |