Mercedes-Benz Actros LH curtain canvas semitrailer "Schwarzmueller"
Product number:
281539
Listprice:
22,75 €
Several promotion models for good customers were produced in November 2006 for the Schwarzmüller marketing department. One of these models is a altered follow-up edition of the MB Actros LH curtain canvas semitrailer.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Schwarzmüller |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Material | plastic |
| Color | Silver |
| Packaging dimensions LxWxH | 261 x 75 x 35 mm |
| Weight | 87.5 g |
| Production date | 11/2006 |
| Limited quantity | 500 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Several promotion models for good customers were produced in November 2006 for the Schwarzmüller marketing department. One of these models is a altered follow-up edition of the MB Actros LH curtain canvas semitrailer.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Schwarzmüller |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Material | plastic |
| Color | Silver |
| Packaging dimensions LxWxH | 261 x 75 x 35 mm |
| Weight | 87.5 g |
| Production date | 11/2006 |
| Limited quantity | 500 |