MAN TGX NN tandem construction tipper trailer truck, municipal orange
Product number:
312370
Listprice:
29,95 €
New type! Also the new MAN TGX NN construction tipper truck with a tandem trailer now complements the municipal orange fleet of construction vehicles at Herpa.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | construction site vehicles |
| Material | plastic |
| Color | Local orange |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 67.8 g |
| Release Date | September/October 2020 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
New type! Also the new MAN TGX NN construction tipper truck with a tandem trailer now complements the municipal orange fleet of construction vehicles at Herpa.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | construction site vehicles |
| Material | plastic |
| Color | Local orange |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 67.8 g |
| Release Date | September/October 2020 |