MAN eTGE box truck „Schenker Oslo“
Product number:
095334
Listprice:
19,95 €
In Oslo, Norway, Schenker operates eight fully electrically powered MAN eTGE trucks in distribution transport, which ensure the supply within the city limits. Herpa is realizing this MAN eTGE in a unique edition as a miniature model.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | DB Schenker |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | van |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 122 x 60 x 36 mm |
| Weight | 30.2 g |
| Release Date | July/August 2020 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
In Oslo, Norway, Schenker operates eight fully electrically powered MAN eTGE trucks in distribution transport, which ensure the supply within the city limits. Herpa is realizing this MAN eTGE in a unique edition as a miniature model.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | DB Schenker |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | van |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 122 x 60 x 36 mm |
| Weight | 30.2 g |
| Release Date | July/August 2020 |