Mercedes-Benz Actros LH curtain canvas semitrailer "Oppel"
Product number:
284554
Listprice:
25,00 €
The forwarding company Oppel from Ansbach in Central Franconia has mainly become known by transporting products for the Unilever group. Next to that, Oppel today mainly transports general cargo and has recently started in the car rental branch with „AIR – All Inclusive Rental“.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Oppel |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Green |
| Packaging dimensions LxWxH | 261 x 75 x 35 mm |
| Weight | 88 g |
| Production date | 05/2007 |
| Limited quantity | 500 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The forwarding company Oppel from Ansbach in Central Franconia has mainly become known by transporting products for the Unilever group. Next to that, Oppel today mainly transports general cargo and has recently started in the car rental branch with „AIR – All Inclusive Rental“.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Oppel |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Green |
| Packaging dimensions LxWxH | 261 x 75 x 35 mm |
| Weight | 88 g |
| Production date | 05/2007 |
| Limited quantity | 500 |