Mercedes-Benz Actros LH curtain canvas semitrailer "Gerloff"
Product number:
282925
Listprice:
23,50 €
The shipping company Gerloff from Schwanebeck in Saxony-Anhalt has more than 100 high-tech transport vehicles in its fleet. Besides national traffic, Gerloff has also mainly specialized in transports to Belgium, Luxembourg and France. For service and maintenance, Gerloff operates an own truck service station with washing-bay and gas station.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Gerloff |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Red White |
| Packaging dimensions LxWxH | 261 x 75 x 35 mm |
| Weight | 91 g |
| Production date | 12/2006 |
| Limited quantity | 500 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The shipping company Gerloff from Schwanebeck in Saxony-Anhalt has more than 100 high-tech transport vehicles in its fleet. Besides national traffic, Gerloff has also mainly specialized in transports to Belgium, Luxembourg and France. For service and maintenance, Gerloff operates an own truck service station with washing-bay and gas station.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Gerloff |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Red White |
| Packaging dimensions LxWxH | 261 x 75 x 35 mm |
| Weight | 91 g |
| Production date | 12/2006 |
| Limited quantity | 500 |