MAN F 90 tandem axle dump trailer "Sperl", PC
Product number:
189705
Listprice:
41,45 €
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Sperl |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue purple |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 76 mm |
| Weight | 233.6 g |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Sperl |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue purple |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 76 mm |
| Weight | 233.6 g |