Mercedes-Benz Actros LH 02 refrigerated box semitrailer "Schoeni"
Product number:
278072
Listprice:
25,64 €
Germany, France or Hungary: The Schöni Transport AG is the partner for economic and fast effected delivery of goods all over Europe. More than 1000 vehicles take care internationally of the goods being sent from A to B.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Schöni |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Red White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 35 x 75 mm |
| Weight | 87 g |
| Production date | 11/2005 |
| Limited quantity | 450 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Germany, France or Hungary: The Schöni Transport AG is the partner for economic and fast effected delivery of goods all over Europe. More than 1000 vehicles take care internationally of the goods being sent from A to B.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Schöni |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Red White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 35 x 75 mm |
| Weight | 87 g |
| Production date | 11/2005 |
| Limited quantity | 450 |