MAN TGX XL dump semitrailer "Wagner"
Product number:
306218
Listprice:
38,95 €
The Transport company Wagner from Mitteleschenbach in northern Bavaria has once again purchased a new vehicle. The current MAN TGX Euro 6 pulls a trough semitrailer. The black vehicle features the familiar subtle design.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Wagner |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Black |
| Packaging dimensions LxWxH | 210 x 76 x 36 mm |
| Weight | 53.4 g |
| Release Date | September/October 2016 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The Transport company Wagner from Mitteleschenbach in northern Bavaria has once again purchased a new vehicle. The current MAN TGX Euro 6 pulls a trough semitrailer. The black vehicle features the familiar subtle design.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Wagner |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Black |
| Packaging dimensions LxWxH | 210 x 76 x 36 mm |
| Weight | 53.4 g |
| Release Date | September/October 2016 |