MAN F 90 dump semitrailer "Waggershauser"
Product number:
158213
Listprice:
20,00 €
The construction vehicle series of Waggershauser from Kirchheim/Teck is enhanced by a MAN F90 with trough trailer.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Waggershauser |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | construction site vehicles |
| Material | plastic |
| Color | Green |
| Packaging dimensions LxWxH | 210 x 76 x 36 mm |
| Weight | 50 g |
| Release Date | January/February 2012 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The construction vehicle series of Waggershauser from Kirchheim/Teck is enhanced by a MAN F90 with trough trailer.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Waggershauser |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | construction site vehicles |
| Material | plastic |
| Color | Green |
| Packaging dimensions LxWxH | 210 x 76 x 36 mm |
| Weight | 50 g |
| Release Date | January/February 2012 |