Mercedes-Benz Actros LH curtain canvas semi truck "Kentner"
Product number:
292474
Listprice:
24,50 €
On February 6, 2009, the forwarding company Kentner from Heidenheim opened its new logistics park. This exclusive model was produced for this occasion of which a partial edition.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Kentner |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 75 x 35 mm |
| Weight | 90 g |
| Production date | 03/2009 |
| Limited quantity | 1200 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
On February 6, 2009, the forwarding company Kentner from Heidenheim opened its new logistics park. This exclusive model was produced for this occasion of which a partial edition.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Kentner |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 75 x 35 mm |
| Weight | 90 g |
| Production date | 03/2009 |
| Limited quantity | 1200 |