Mercedes-Benz Actros LH curtain canvas semitrailer "DEKRA"
Product number:
292368
Listprice:
29,50 €
The current promotion vehicle of the vehicle inspector Dekra was ordered from airbrush artist Walter Rosner. Simultaneously, Dekra has also ordered this promotion model from Herpa to give it away to good customers. A partial edition is now also available from Herpa eXtra.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Dekra |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Orange |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 75 x 35 mm |
| Weight | 88 g |
| Production date | 02/2009 |
| Limited quantity | 1400 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The current promotion vehicle of the vehicle inspector Dekra was ordered from airbrush artist Walter Rosner. Simultaneously, Dekra has also ordered this promotion model from Herpa to give it away to good customers. A partial edition is now also available from Herpa eXtra.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Dekra |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Orange |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 75 x 35 mm |
| Weight | 88 g |
| Production date | 02/2009 |
| Limited quantity | 1400 |