Mercedes-Benz Actros LH canvas semitrailer "Roegels"
Product number:
282116
Listprice:
23,50 €
The shipping company Wilhelm Rögels is specialist for the area-wide distribution of long goods and general cargo as well as the transport of partial and full loads. Next to the headquarters in Remscheid, Rögels operates additional offices in Hamburg and Hanover.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Rögels |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 75 x 35 mm |
| Weight | 87 g |
| Production date | 10/2006 |
| Limited quantity | 500 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The shipping company Wilhelm Rögels is specialist for the area-wide distribution of long goods and general cargo as well as the transport of partial and full loads. Next to the headquarters in Remscheid, Rögels operates additional offices in Hamburg and Hanover.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Rögels |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 75 x 35 mm |
| Weight | 87 g |
| Production date | 10/2006 |
| Limited quantity | 500 |