MAN E 2000 lowboy semitrailer "Wiesbauer"
Product number:
148177
Listprice:
31,59 €
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Wiesbauer |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | heavy duty |
| Material | plastic |
| Color | Orange |
| Packaging dimensions LxWxH | 800 x 75 x 50 mm |
| Weight | 207 g |
| Release Date | May/June 2002 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Wiesbauer |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | heavy duty |
| Material | plastic |
| Color | Orange |
| Packaging dimensions LxWxH | 800 x 75 x 50 mm |
| Weight | 207 g |
| Release Date | May/June 2002 |