Mercedes-Benz Actros LH '08 (1860 V8) 2A special box with a presentation ball
Product number:
289801
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | DB Schenker |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | tractor (single) |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 108 x 126 x 108 mm |
| Weight | 136 g |
| Production date | 10/2008 |
| Limited quantity | 1000 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | DB Schenker |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | tractor (single) |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 108 x 126 x 108 mm |
| Weight | 136 g |
| Production date | 10/2008 |
| Limited quantity | 1000 |