MAN eTGEhigh-roof box "BVG"
Product number:
094573
Listprice:
19,95 €
New type! The Berlin public transport company has purchased five of these MAN eTGEs as service vehicles. The yellow box vans are used on a daily basis in and around Berlin. Herpa has already realized the MAN eTGE for MAN on the occasion
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | BVG |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | van |
| Material | plastic |
| Color | Yellow |
| Packaging dimensions LxWxH | 122 x 60 x 36 mm |
| Weight | 29.7 g |
| Release Date | July/August 2019 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
New type! The Berlin public transport company has purchased five of these MAN eTGEs as service vehicles. The yellow box vans are used on a daily basis in and around Berlin. Herpa has already realized the MAN eTGE for MAN on the occasion
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | BVG |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | van |
| Material | plastic |
| Color | Yellow |
| Packaging dimensions LxWxH | 122 x 60 x 36 mm |
| Weight | 29.7 g |
| Release Date | July/August 2019 |