Mercedes-Benz Actros LH curtain canvas semitrailer "Beck"
Product number:
277549
Listprice:
30,26 €
The innovative logistics company Beck was founded in 1977 by Eberhard Beck in Filderstadt. Their customers are forwarding agencies for big German publishing companies, press distributors, paper customers as well as print shops and bookbinders.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Beck |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 75 x 35 mm |
| Weight | 88 g |
| Production date | 09/2005 |
| Limited quantity | 600 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The innovative logistics company Beck was founded in 1977 by Eberhard Beck in Filderstadt. Their customers are forwarding agencies for big German publishing companies, press distributors, paper customers as well as print shops and bookbinders.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Beck |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 75 x 35 mm |
| Weight | 88 g |
| Production date | 09/2005 |
| Limited quantity | 600 |