MAN F2000 curtain canvas semitrailer "Roncalli"
Product number:
303033
Listprice:
27,50 €
When relocating, the circus Roncalli also perates the MAN F 2000. The trailer design differs from the MAN TGA semitrailer previously released by Herpa.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Circus Roncalli |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Red |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 83.4 g |
| Release Date | January/February 2014 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
When relocating, the circus Roncalli also perates the MAN F 2000. The trailer design differs from the MAN TGA semitrailer previously released by Herpa.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Circus Roncalli |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Red |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 83.4 g |
| Release Date | January/February 2014 |