Mercedes-Benz Actros LH '02 refrigerated box semitrailer "Baam / KSC"
Product number:
275392
Listprice:
28,21 €
The transportation company Baam from Karlsruhe in southwestern Germany has more than once got its scale models. At the beginning of the Confederations Cup on June 15, we can offer you a new highlight.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Baam |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 75 x 35 mm |
| Weight | 88 g |
| Production date | 05/2005 |
| Limited quantity | 1300 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The transportation company Baam from Karlsruhe in southwestern Germany has more than once got its scale models. At the beginning of the Confederations Cup on June 15, we can offer you a new highlight.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Baam |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 75 x 35 mm |
| Weight | 88 g |
| Production date | 05/2005 |
| Limited quantity | 1300 |