MAN TGX L 6x4 lowboy semitrailer „Schmuttermair“
Product number:
314022
Listprice:
44,95 €
In addition to many tipper vehicles, Schmuttermair from Dasing also uses this MAN 6×4 with a lowbed semitrailer with wheel recesses. It is used to transport construction machinery to the various building sites.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | turquoise |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 93 g |
| Release Date | September/October 2021 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
In addition to many tipper vehicles, Schmuttermair from Dasing also uses this MAN 6×4 with a lowbed semitrailer with wheel recesses. It is used to transport construction machinery to the various building sites.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | turquoise |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 93 g |
| Release Date | September/October 2021 |