MAN Büssing SÜ 210 bus, ivory
Product number:
308472
Listprice:
29,95 €
The classic MAN bus SÜ 210 features the writings MAN and Büssing in the front and is produced asone-time edition in ivory.
| Manufacturer | Büssing, MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | bus |
| Material | plastic |
| Color | ivory |
| Packaging dimensions LxWxH | 210 x 76 x 36 mm |
| Weight | 69.4 g |
| Release Date | March/April 2018 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The classic MAN bus SÜ 210 features the writings MAN and Büssing in the front and is produced asone-time edition in ivory.
| Manufacturer | Büssing, MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | bus |
| Material | plastic |
| Color | ivory |
| Packaging dimensions LxWxH | 210 x 76 x 36 mm |
| Weight | 69.4 g |
| Release Date | March/April 2018 |