MAN Büssing SÜ 210 city bus, red/white
Product number:
319393
Listprice:
29,95 €
The classic MAN bus SÜ 210 features the writings MAN and Büssing in the front and is produced as one-time edition in white-red with enclosed destination information (many new destinations and line numbers have now been added).
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | bus |
| Material | plastic |
| Color | red, white |
| Packaging dimensions LxWxH | 210 x 76 x 36 mm |
| Weight | 58 g |
| Release Date | News III, July/August 2025 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The classic MAN bus SÜ 210 features the writings MAN and Büssing in the front and is produced as one-time edition in white-red with enclosed destination information (many new destinations and line numbers have now been added).
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | bus |
| Material | plastic |
| Color | red, white |
| Packaging dimensions LxWxH | 210 x 76 x 36 mm |
| Weight | 58 g |
| Release Date | News III, July/August 2025 |