Volkswagen (VW) ID. Buzz People bicolor, candy white-blue metallic
Product number:
431132-002
Listprice:
27,95 €
The fully electric Volkswagen ID.BUZZ People is manufactured by Herpa as a miniature model in a bicolor version in candy white with metallic blue stencil paintwork.
| Manufacturer | Volkswagen |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks, News |
| Carstrucks Type | car |
| Material | plastic |
| Color | candy white, blue metallic |
| Packaging dimensions LxWxH | 75 x 40 x 33 mm |
| Weight | 30 g |
| Release Date | News III, July/August 2026 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The fully electric Volkswagen ID.BUZZ People is manufactured by Herpa as a miniature model in a bicolor version in candy white with metallic blue stencil paintwork.
| Manufacturer | Volkswagen |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks, News |
| Carstrucks Type | car |
| Material | plastic |
| Color | candy white, blue metallic |
| Packaging dimensions LxWxH | 75 x 40 x 33 mm |
| Weight | 30 g |
| Release Date | News III, July/August 2026 |