Air Berlin Bombardier Q400 "Albino" colors
Artikelnummer:
559355
Listenpreis:
59,95 €
Except for the popular “nose art”, A-10s rarely carry any special color schemes. One exception is this A-10C of the Michigan Air National Guard that received this historic paint scheme and an over-sized version of the red devil from the unit’s badge to commemorate the 100th anniversary of the 107th Squadron.
| Hersteller | Bombardier |
|---|---|
| Maßstab | 1:200 |
| Betreiber | Air Berlin |
| Kategorie | WINGS |
| Flugzeugtyp | DHC-8 |
| Material | Metall |
| Verpackungsmaße LxBxH | 167 x 56 x 167 mm |
| Flügelspannweite | 142 mm |
| Gewicht | 243 g |
| Neuheit | September/Oktober 2018 |
Informationen zur Produktsicherheit
Hersteller und verantwortliche Person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warnhinweis:
Maßstabs- und originalgetreues Kleinmodell für erwachsene Sammler.
Except for the popular “nose art”, A-10s rarely carry any special color schemes. One exception is this A-10C of the Michigan Air National Guard that received this historic paint scheme and an over-sized version of the red devil from the unit’s badge to commemorate the 100th anniversary of the 107th Squadron.
| Hersteller | Bombardier |
|---|---|
| Maßstab | 1:200 |
| Betreiber | Air Berlin |
| Kategorie | WINGS |
| Flugzeugtyp | DHC-8 |
| Material | Metall |
| Verpackungsmaße LxBxH | 167 x 56 x 167 mm |
| Flügelspannweite | 142 mm |
| Gewicht | 243 g |
| Neuheit | September/Oktober 2018 |