Scania CS 20 HD refrigerated box semitrailer truck "Zillner" (Bavaria/Hauzenberg)
Product number:
318457
Listprice:
49,95 €
The vehicles at Zillner in Hauzenberg, Bavaria, are obviously simple, but overall harmonious. The tractor units are blue with a matching yellow Swedish cross and feature numerous black accents. The elaborate model is a limited edition.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Zillner Logistik |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | blue, yellow |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 96 g |
| Release Date | November/December 2024 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The vehicles at Zillner in Hauzenberg, Bavaria, are obviously simple, but overall harmonious. The tractor units are blue with a matching yellow Swedish cross and feature numerous black accents. The elaborate model is a limited edition.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Zillner Logistik |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | blue, yellow |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 96 g |
| Release Date | November/December 2024 |