MAN TGX GX lowliner semitrailer truck "Buck/Wir bewegen Deutschland"
Product number:
317818
Listprice:
49,95 €
"We move Germany" is the MAN campaign in which Spedition Buck is also involved. The MAN TGX Lowliner semitrailer truck from the Trochtelfingen-based company with its specially designed tractor unit makes this semitrailer truck a highlight.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Spedition Buck |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | olive grey, green |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 95 g |
| Release Date | September/October 2024 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
"We move Germany" is the MAN campaign in which Spedition Buck is also involved. The MAN TGX Lowliner semitrailer truck from the Trochtelfingen-based company with its specially designed tractor unit makes this semitrailer truck a highlight.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Spedition Buck |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | olive grey, green |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 95 g |
| Release Date | September/October 2024 |