Braniff International Boeing 727-200 - Solid New Dark Blue - N403BN
Product number:
537544
Listprice:
39,95 €
| Manufacturer | Boeing |
|---|---|
| Scale | 1:500 |
| Operator | Braniff International |
| Category | WINGS |
| Wings Type | 727-200 |
| Material | metal |
| Packaging dimensions LxWxH | 94.5 x 27.5 x 94.5 mm |
| Weight | 50 g |
| Release Date | July/August 2024 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
| Manufacturer | Boeing |
|---|---|
| Scale | 1:500 |
| Operator | Braniff International |
| Category | WINGS |
| Wings Type | 727-200 |
| Material | metal |
| Packaging dimensions LxWxH | 94.5 x 27.5 x 94.5 mm |
| Weight | 50 g |
| Release Date | July/August 2024 |