BMW Alpina B3 (F20) sedan, grey
Product number:
420976-004
Listprice:
21,95 €
BMW Alpina models from Herpa are extremely popular, which is reason enough to now produce the Alpina B3 in a new grey color with subtle Alpina lettering.
| Manufacturer | BMW |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks, News |
| Carstrucks Type | car |
| Material | plastic |
| Color | grey |
| Packaging dimensions LxWxH | 75 x 40 x 33 mm |
| Weight | 15 g |
| Release Date | News III, July/August 2026 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
BMW Alpina models from Herpa are extremely popular, which is reason enough to now produce the Alpina B3 in a new grey color with subtle Alpina lettering.
| Manufacturer | BMW |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks, News |
| Carstrucks Type | car |
| Material | plastic |
| Color | grey |
| Packaging dimensions LxWxH | 75 x 40 x 33 mm |
| Weight | 15 g |
| Release Date | News III, July/August 2026 |