Wolga M 24 TT double set
Product number:
065740
Listprice:
17,00 €
New type! From 1968 until 1992, the Wolga M24 was manufactured. The model in the 1/120 scale features many printed details and is released in a set in brillantblue and black.
| Manufacturer | Wolga |
|---|---|
| Scale | 1:120 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | car |
| Collection | classic cars |
| Material | plastic |
| Packaging dimensions LxWxH | 36 x 60 x 30 mm |
| Weight | 12.7 g |
| Release Date | January/February 2011 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
New type! From 1968 until 1992, the Wolga M24 was manufactured. The model in the 1/120 scale features many printed details and is released in a set in brillantblue and black.
| Manufacturer | Wolga |
|---|---|
| Scale | 1:120 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | car |
| Collection | classic cars |
| Material | plastic |
| Packaging dimensions LxWxH | 36 x 60 x 30 mm |
| Weight | 12.7 g |
| Release Date | January/February 2011 |