Wolga M 24 "Taxi"
Product number:
049627
Listprice:
12,50 €
The East’s luxury limousine Wolga M 24 was also operated as taxi. The gray vehicle features a modern taxi sign on the roof.
| Manufacturer | Wolga |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Taxi |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | car |
| Collection | cabs |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 73 x 40 x 33 mm |
| Weight | 14.7 g |
| Release Date | November/December 2012 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The East’s luxury limousine Wolga M 24 was also operated as taxi. The gray vehicle features a modern taxi sign on the roof.
| Manufacturer | Wolga |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Taxi |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | car |
| Collection | cabs |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 73 x 40 x 33 mm |
| Weight | 14.7 g |
| Release Date | November/December 2012 |