Wedding diorama, Audi A8 with Preiser figures
Product number:
273923
Listprice:
20,00 €
This mini diorama is not only a treat for collectors, but also a great present for the next marriage you are invited to. The church entrance has been imprinted on the background of the glass display, and the black PC base carries the imprint "Just Married".
| Manufacturer | AUDI |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | car |
| Material | plastic |
| Color | Black |
| Packaging dimensions LxWxH | 92 x 48 x 60 mm |
| Weight | 46.3 g |
| Production date | 06/2005 |
| Limited quantity | 500 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
This mini diorama is not only a treat for collectors, but also a great present for the next marriage you are invited to. The church entrance has been imprinted on the background of the glass display, and the black PC base carries the imprint "Just Married".
| Manufacturer | AUDI |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | car |
| Material | plastic |
| Color | Black |
| Packaging dimensions LxWxH | 92 x 48 x 60 mm |
| Weight | 46.3 g |
| Production date | 06/2005 |
| Limited quantity | 500 |