Wartburg Trans 85 "Spielwarenmesse 2022"
Product number:
949170
Listprice:
15,00 €
The coveted exhibition model of the 2022 toy fair is now also available from us in the online shop. Only while supplies last!
| Manufacturer | Wartburg |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Herpa Miniaturmodelle |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | car |
| Material | plastic |
| Color | red |
| Packaging dimensions LxWxH | 73 x 40 x 33 mm |
| Weight | 14 g |
| Production date | 01/2022 |
| Limited quantity | 1400 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The coveted exhibition model of the 2022 toy fair is now also available from us in the online shop. Only while supplies last!
| Manufacturer | Wartburg |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Herpa Miniaturmodelle |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | car |
| Material | plastic |
| Color | red |
| Packaging dimensions LxWxH | 73 x 40 x 33 mm |
| Weight | 14 g |
| Production date | 01/2022 |
| Limited quantity | 1400 |