Wartburg 353 Meissner Bolte & Partner
Product number:
288675
| Manufacturer | Wartburg |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Meissner Bolte & Partner |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | car |
| Collection | classic cars |
| Material | plastic |
| Color | Blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 93 x 49 x 60 mm |
| Weight | 42.5 g |
| Production date | 04/2008 |
| Limited quantity | 1000 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
| Manufacturer | Wartburg |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Meissner Bolte & Partner |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | car |
| Collection | classic cars |
| Material | plastic |
| Color | Blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 93 x 49 x 60 mm |
| Weight | 42.5 g |
| Production date | 04/2008 |
| Limited quantity | 1000 |