Wartburg 353 BJ 1985 Set 006
Product number:
935159
Listprice:
7,55 €
| Manufacturer | Wartburg |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | car |
| Collection | classic cars |
| Material | plastic |
| Color | Bottle-green earth bered |
| Packaging dimensions LxWxH | 90 x 135 x 20 mm |
| Weight | 21 g |
| Production date | 11/2018 |
| Limited quantity | 500 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
| Manufacturer | Wartburg |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | car |
| Collection | classic cars |
| Material | plastic |
| Color | Bottle-green earth bered |
| Packaging dimensions LxWxH | 90 x 135 x 20 mm |
| Weight | 21 g |
| Production date | 11/2018 |
| Limited quantity | 500 |