VW UP! two-door "Knights of St. John Rheinhessen"
Product number:
090438
Listprice:
13,50 €
The regional association of the Knights of St. John in Rheinhessen operates this two-door VW up! for car services. The model features the logo and the red wave all around.
| Manufacturer | Volkswagen |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Die Johanniter |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | car |
| Collection | rescue service |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 73 x 40 x 33 mm |
| Weight | 13.6 g |
| Release Date | March/April 2013 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The regional association of the Knights of St. John in Rheinhessen operates this two-door VW up! for car services. The model features the logo and the red wave all around.
| Manufacturer | Volkswagen |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Die Johanniter |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | car |
| Collection | rescue service |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 73 x 40 x 33 mm |
| Weight | 13.6 g |
| Release Date | March/April 2013 |